Boston Dynamics’in robot köpeği satışa çıkıyor! İşte fiyatı

Robot köpek olarak bilinen Spot artık satışta, bir çok görevle dikkatimizi çeken Spot genel satışta. Ancak her isteyen satın alamayacak!

Boston Dynamics’in yıllardır üzerinde çalıştığı ve geliştirdiği robot köpek artık yeni sahiplerini bekliyor. Bir çok görev için test edilen Spot, çoban köpeği olarak bile kullanıldı.

Ancak her isteyen satın alamayacak!

Boston Dynamics’in resmi sitesinden satılacak olan Spot 74 bin 500 dolardan alıcı bulacak. Ancak Boston Dynamics, robot köpeğini herkese satmaya hazır değil. Spot’un şuan için satışı ABD’de “ticari ve endüstriyel” kullanımlar için olacak, ancak Erken Sahiplendirme programı kapsamında uluslararası satışı devam edecek. Satışı için istenen tutar ABD’de bir Tesla Model S fiyatına denk düşüyor.

Satın alındığında Spot’un dışında iki batarya, şarj cihazı, tablet kontrolcü, robot kutusu ve Spot API’leri için Oython istemci paketleri de dahil olacak. Spot’un 74 bin 500 dolar olduğu söylense de, toplu alımlarda ve eğitim amaçlı kullanımlarda indirimin de söz konusu olabileceği kaydedildi.

Şirketin yaptığı bir diğer açıklamaya göre satış sözleşmesinde “robotların insanlara zarar vermesinin ya da insanlara zarar veriyor gibi yapmasının” yasak olduğunu belirtti.

Diğer teknoloji haberlerimiz için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir