PlayStation 5: Sony beklenen PS5 konsolunu tanıttı! PS5 öne çıkan özellikleri

Uzun zamandır merakla beklediğimiz PlayStation 5 konsolunu Sony nihayet görücüye çıkardı. Teknoloji ve oyun tutkunlarının merakla beklediği görüntüleri ve özellikleri açıklayan Sony lansman sırasında dikkat çeken oyunlara da yer verdi. Yeni PlayStation 5 ve tanıtımı yapılan oyunlar…

Playstation 5 yeni bir görünüme sahip olmakla birlikte, siyah ve beyaz renkleriyle alışık olduğumuz eski serilerden farklı görünüyor.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PS5, sekiz çekirdekli AMD Zen2 işlemci 3.5 GHz hızlara ulaşabiliyor. Grafik işlemci olarak AMD’nin özel geliştirdiği RDNA 2 mimarisi yer alıyor. Bu sayede 8K çözünürlük destekleyebiliyor. Sony 16 GB  DDR6 / 256 bit RAM kullanması ile dikkat çekiyor. Wi-fi 6 bağlantı ile gelen konsol beraberinde SSD depolama çözümü de sunuyor.

Playstation 5 iki farklı versiyonla piyasada olacak

Blu-ray sürücüsüne destek veren PS5 iki farklı versiyon ile piyasaya çıkacak. Blu-ray destekli model ve Blu-ray sürücüsüz olarak çıkacak olan PS5 de Blu-ray olmayan versiyonu PlayStation 5 Digital Edition olarak adlandırılacak. Bu versiyonda Blu-ray olmadığı için oyunlar sadece dijital olarak yüklenebilecek. Sony henüz fiyat paylaşmasa da tahmin edilen fiyat 499 dolar ve 599 dolar olacak gibi görünüyor.

Teknik özellikler

PS5 ile birlikte tanıtımı yapılan oyunlar şunlar;

Spiderman Miles Morales
Gran Turismo 7
HİTMAN III
NBA2K21
Ratched
Project Atia
Stray
Returnal
Destruction AllStars
Kena
Goodbye Volcano High
OddWorld
GostWire Tokyo
Jett
Godfall
Solar Ash
LittleDevil Inside
Demon Souls
Deadloop
Resident Evil Village

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir