WhatsApp Brezilya’da dijital ödemeleri başlattı

Facebook Pay’ı kullanarak mesajlaşma uygulaması para göndermeyi biraz daha kolaylaştırmayı amaçlıyor.

WhatsApp , Pazartesi günkü bir blog gönderisine göre Brezilya’daki kullanıcılarına dijital ödeme yöntemini kullanıma sundu . Uygulamanın ödemeleri , sosyal medya devinin geçen yılın sonlarında açıkladığı bir çevrimiçi ödeme hizmeti olan Facebook Pay ile etkinleştirildi . 

WhatsApp’a göre Facebook Pay’ın genişletilmesi, WhatsApp’a göre insanların uygulama aracılığıyla güvenli ve kolay bir şekilde para göndermelerine izin vermeyi amaçlıyor. Mesajlaşma uygulaması, yetkisiz işlemleri önlemek için altı haneli özel bir PIN veya parmak izi taraması gerektiriyor.

Şirket, WhatsApp’ın dijital ödemelerini kullanarak para göndermenin veya satın alma işleminin tüketiciler için ücretsiz olacağını, ancak işletmelerin müşteri ödemeleri almak için bir işlem ücreti ödeyeceğini söyledi. 

Dijital ödemeleri kullanmak için Brezilya kullanıcıları kredi veya banka kartlarını bağlayabilir. WhatsApp başlangıçta Banco do Brasil, Nubank, Sicredi ve Cielo dahil olmak üzere yerel Brezilya bankalarıyla ortaklık yapacak.

WhatsApp ödemeleri şu ana kadar sadece Brezilya’da mevcut, ancak uygulama gelecekte daha fazla ülkeye dijital ödeme getirmeyi dört gözle beklediğini söyledi. WhatsApp, özelliğin ABD’ye ne zaman geleceğini soran bir isteğe hemen yanıt vermedi.

Facebook Pay zaten ABD’de Facebook ve Messenger’da kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir